piątek, 12 sierpnia 2011

Osoby kontrowersyjne mają lepiej

Na całym świecie mamy osoby, które szokują innych swoim zachowaniem. Szczególnie w mediach widać osoby, które idą głośnym krokiem pod prąd. Przykładem takich osób mogą być Szymon Majewski, czy Kuba Wojewódzki. Krytykowanie wszystkiego i naśmiewanie się ze świata stało się dla nich drogą do kariery i mottem do życia. Kuba kiedyś publicznie się przyznał, że swój charakter trenował oglądając prezenterów z USA w talk showach.

Czy może zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego osoby kontrowersyjne osiągają takie sukcesy? Odpowiedź jest banalnie prosta. Każdy z nich wyróżnia się na tle innych osób. Wygląd i sposób prowadzenia rozmów powoduje zachwyt u jednych, a znienawidzenie u innych. Piszę o tym dlatego, że ta zasada dotyczy również biznesu. Musisz się wyróżniać na tle konkurencji. Jedną z metod jest dbanie o wizerunek osoby o bardzo subiektywnych poglądach.

Wśród osób, które niedawno poznałem osobiście jest jedna, której słowa potrafią zmieniać światopogląd innych. Skutek jest bardzo ciekawy, gdyż wiele osób nie może się z nimi pogodzić. On na wszystko ma swoją odpowiedź. Jednak poparta jest ona wiedzą i odpowiednimi argumentami. Nie zdradzę tutaj o kogo chodzi, gdyż może sobie tego nie życzyć.

Powiem Ci tylko tyle, że w internecie ma on tak zagorzałych wrogów, że potrafili oni stworzyć szykanujące go strony. Z każdym dniem publikują oni w internecie treści próbujące obalić poglądy mojego znajomego. Efekt jest dla wielu osób może wydać się bardzo dziwny. Im popularniejsze są szykanujące go strony, tym więcej z nich przychodzi do niego klientów.

Co to oznacza? Aby budować własną markę musisz nie tylko podpisywać się pod wszystkim własnym imieniem i nazwiskiem, ale również być subiektywny. Twoja własna ocena sytuacji może nie wszystkim będzie się podobała, ale dzięki niej zyskasz wielu zagorzałych zwolenników.

Im bardziej Twoje opinie będą kontrowersyjne i komentowane w mediach, tym bardziej będziesz rozpoznawany. Oczywiście nie jest to jedyna droga, ale ta też jest warta rozważenia.

http://zdrowejagody.pl

Czy liderzy muszą wywierać wpływ na innych?

Marketing, to relacje z ludźmi.

Aby mieć dobry kontakt z otoczeniem, musisz sobie uświadomić, od czego on zależy. Składają się na niego trzy rzeczy:

- pęd do wiedzy i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji

- motywowanie się do działania w ciężkich chwilach

- sztuka wywierania wpływu na ludzi

Do tego wszystkiego dodałbym jeszcze jedną rzecz, o której przypomina mi się zawsze, ilekroć otrzymam maila od Kamila Cebulskiego.

Mówię tutaj o działaniu. 80% sukcesu to dążenie do celu. Jeśli uważasz, że wymienione tutaj elementy nie pasują do Twojego charakteru, to jesteś w błędzie. Wszystkiego można się nauczyć i dojść w tym do perfekcji.

Mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Skoro czytasz ten artykuł, tzn. że już teraz czerpiesz wiedzę z różnych źródeł i zaczynasz dążyć do tego, aby stać się liderem. Powoli poznajesz najważniejsze czynniki decydujące o powodzeniu zarówno w biznesie, jak też w strukturach MLM. Oznacza to, że dwa elementy wpływające na sukces już realizujesz. Pozwolisz więc, że skupię się tylko na sztuce wywierania wpływu na ludzi.
Co kryje się pod pojęciem wywierania wpływu na innych?

W każdej chwili, gdy komunikujemy się z ludźmi wywieramy na nich wpływ i sami podlegamy wpływowi innych. Od Ciebie zależy, jak dalej potoczy się rozmowa i kto będzie w niej dominował. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że mając odpowiednie relacje z ludźmi będziemy mieli wpływ na:

przywództwo
negocjacje
sprzedaż
pracę zespołową

Zapewne zauważyłeś, że są to cechy każdego lidera. Jeśli znasz takie osoby, to zapytaj się ich, co się z nimi działo, gdy pracowali nad wpływem na innych ludzi. Każdy człowiek sukcesu, który ma już posiadł 4 cechy lider powie Tobie, że musisz podnosić swoje kwalifikacje w tym zakresie, aby ułatwić sobie sukces.
Sześć nieśmiertelnych zasad.

Roberto Cialdini poszedł o krok dalej i po wielu latach badań określił sześć zasad, które leżą u podstaw wszystkich technik wywierania wpływu. Te sześć zasad to:

Reguła wzajemności
Autorytet (gdyż nabieramy się na pozory)
Dowód słuszności
Zaangażowanie
Reguła sympatii
Reguła niedoboru lub niedostępności

Z tych elementów będzie się składała zarówna dobra oferta reklamowa, ale również każda wcześniej przygotowana rozmowa przez lidera. Przygotowana, to może za wiele powiedziane. Chodzi tutaj o to, że trening czyni mistrza. Stosując te techniki w praktyce z czasem stają się one naszymi naturalnymi cechami.


http://zdrowejagody.pl